Co je quilling

quill  = brko (ital., angl.)

Quilling nebo také papírový filigrán je výtvarné umění, jehož hlavním materiálem jsou papírové proužky. Proužky se stáčí quillingovým perem do spirálek a vzniklé spirálky se pomocí prstů formují do různých tvarů (lístek, kapka, kytička). Tvary se pomocí lepidla fixují na podklad (papír, krabičky, rámečky…) a vytváří se z nich originální obrazce.

kurzy quillingu pro začátečníky

3D (trojrozměrný) quilling

Je náročnější forma quillingu. Jednotlivé tvary jsou na podklad lepeny tak, že výrazně vystupují nad jeho povrch a nebo jsou do své výsledné kompozice lepeny mimo podklad. Příkladem náročnějšího trojrozměrného quillingu je duté vejce (kraslice).

Combing, quilling na hřebínku

Další technikou, která má ke klasickému quillingu velmi blízko, je combing neboli quilling na hřebínku (comb). Proužky papíru se ovíjí kolem speciálního hřebínku a ze vzniklého výpletu se tvarují různé lístky a kytičky.

kurzy quillingu s hřebínkem

Pins, quilling se špendlíky

Tato technika má s quillingem společný především materiál, a to quillingové papírové proužky. Ty se obtáčí kolem špendlíků zapíchnutých v korkové podložce. Technikou pins můžete vytvořit nádherné květiny (třeba vlčí mák), křídla motýla a jiné.

kurzy quillingu se špendlíčky

  Děkuji, že respektujete má autorská práva a fotky nebo text nevyužíváte bez souhlasu nebo uveřejnění zdroje.