Existuje několik druhů quillingových šablon, každou z nich využijete na něco jiného.

Pořídit si můžete kružnicovou šablonu, šablonu s tvary nebo třeba s bublinami. Ještě něž si nějakou koupíte, bedlivě si přečtěte, na co se vám (a zda vůbec) bude hodit.

Kružnicová šablona na quilling

Kružnicová šablona na quillingTuto šablonu využijete v quillingování úplně nejvíc. V e-shopu s quillingem hledete originální quillingové kružnicové šablony, Šablona vyrobená speciálně na quilling je oproti těm na rýsování kružnic nižší (má jen 2 mm) a tak se z ní lépe vyndavají quillingové spirálky. Nemá zkosené okraje, takže spirálky nevyskakují.

Pomocí šablony vytváříte různě velké quillingové spirálky a znich pak formujete různé tvary. Především jí využijete na výrobu quillingových vloček a hvědiček, kdy musíte dělat všechny tvary ze stejně velkých spirálek.

Šablona na quilling s tvary

Šablona na quilling s tvaryŠablona s tvary vypadá moc pěkně a pro začátáčníka lákavě, ale není na tvoření nezbytná. Přiznám se, že jsem jí za dlouhá léta, co quillinguji použila jen jednou. Její funkci lze lépe nahradit jinou pomůckou, kterou jsou věže na quiling.

V šabloně můžete vyrábět různé duté tvary, jako je srdíčko, oválek, trojúhelník… Do otvoru vložte spirálku a pomocí špendlíčků jí roztahujte do krajů daného tvaru.

3D bubliny na quilling

Bubliny šablona s koulemi na quillingPokud se budete chtít pustit do 3D quillingu, tuto šablonu s bublinami si kupte. Hodí se na tvarování kopečků (na dortíky, postavičky, šperky, berušky).

Trojrozměrný quilling je s touto pomůckou velmi snadný. Placičku vytvořenou z několika proužků slepených za sebe položte na vybranou bublinu a zmáčknutím jí vytvarujte do podoby půlkoule. Placičku nejsnáz vytvoříte za pomocí quillingového navíječe nebo pera s talířkem.