Střapečkovač, hřebínek, pinetky, navíječ… do kategorie dalších pomůcek na quilling toho patří opravdu hodně.

Marně jsem si lámala hlavu nad tím, jak všechny tyto quillingové pomůcky roztřídit a tak jsem to raději hodila za hlavu a tradááá, všechny jsou v kategorii „ostatní“.

Možná tak ještě korková podložka a špendlíčky by se daly zahrnout pod kategorii quilling se špendlíčky. Tedy techniku, která má z quillingem pouze společný materiál a to papírové proužky. Hřebínek by se hodil do podskupiny quilling na hřebínku, ale nic dalšího by v té skupině asi nebylo. Takže nic nedělím 🙂

Hřebínek na quilling

hrebinek-combing-quillingQuillingový hřebínek má nejčastěji 17 kovových zubů, kolem kterých se různě obtáčejí papírové proužky. Techiky obtáčení se nazývají smyčkování, kláskování apod.

Quillingové věže

DSC_3181Na plastové věži vyrobíte duté tvary – čtvereček, trojúhelník, oválek a kolečko. Věž má několik pater s různým průměrem a na každém z nich můžete obtočit proužek a umotat si vybraný tvar. Z tvarů udělejte třeba efektní quillingové náušnice.

Mřížka na quilling s korkovou podložkou

Mřížka na quillingAby byly quillingové vločky a hvězdičky symetrické, používejte mřížku. Díky vodícím čárám a soustředným kružnicím víte přesně, kam má který tvar směřovat. Pomocí špendlíků neposedné tvary usměrníte.  Nezapomeňte při výrobě symetrických ozdob nechat spirálky rozmotávat v kružnicové šabloně.

Plastový navíječ

plastovy-navijec-na-quillingDíky navíječi pohodlně natočíte na pero větší množství proužků. Slepte si za sebou quillingové proužky v počtu, který potřebujete pro svůj projekt. Prostrčte otvorem v plastovém navíječi pero a do jeho zářezu vložte začátek papírového proužku. Perem otáčejte dokud nenavinete celý proužek. Konec placky zalepte, aby se nerozmotala. Placku pak můžete formovat do kopečku pomocí  bublin na quilling.

Střapečkovač (kytičkovač) na quillingové kytičky

kytickovac na quillingJestli vás nebaví nastřihávat jemné střapečky na quillingové kytičky ručně, vyzkoušejte kytičkovač. Do strojku vložíte širší proužek papíru, pohybujete páčkou a malý nožík na jejím konci vytváří drobné střapečky. Střapečkovač je ale vhodný je na proužky do 1 cm.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte správnou číslici: *