Kurzy quillingu pořádám pravidelně každý měsíc již od roku 2009, za tu dobu jsem nasbírala spoustu zkušeností, které Vám mohu a hlavně chci předat. Snažím se, aby mé kurzy byly opravdu kvalitní a mé kurzistky se ke mne rády vracely, což se i děje a za to jim chci hodně poděkovat.

Jana Maiksnar, lektorka

Kurzy výtvarné techniky quilling  se konají v Praze a v Brně.

Důležité informace ke všem kurzům

místo konání a termíny s aktuální obsazeností najdete na stránce termíny kurzů. Pokud termín na stránce není, tak kurz zatím není vypsaný.

kurz se hradí předem převodem, více na stránce storno podmínky

v ceně kurzu je zapůjčení všech pomůcek a spotřebovaného materiálu (nic si s sebou nosit nemusíte), pronájem ateliéru, výplata lektorce 🙂

na kurz si můžete nechat přivézt zdarma zboží z mého specializovaného e-shopu s materiálem a pomůckami na quilling vytvarnictvi.cz

kurzy jsou koncipované především pro dospělé, kurzů pro začátečníky se mohou zúčastnit děti od 7 let (po 1. třídě), ostatních kurzů děti od 10 let

Quillingové kurzy

Kurzy s různým zaměřením pořádám především v Praze. Jejich délka je 2, 5 hodiny, ve kterých vás naučím jednu quillingovou techniku. To vše s pečlivostí a porozuměním.

quillingový páv

Tradiční quilling/ kurz pro začátečníky

Pokud chcete proniknout hluboko do tajů quillingu, určitě začněte tímto kurzem, protože se dozvíte vše o tradičním quillingu. Kurz je vhodný pro začátečníky. Povíme si o materiálu a pomůckách na quilling, naučíte se všechny základní quillingové tvary. Z kurzu si odnesete jeden nebo dva obrázky/přáníčka s vlastním vybraným námětem. Kurz je vhodný pro dospělé a děti od 7 let.

Cena 450 Kč za blok 2,5 hodiny.

hřebínek na quilling

Quilling na hřebínku/ kurz pro všechny

Na kurzu si osvojíte práci s quillingovým hřebínkem (quilling comb), ukážeme si několik možností využití hřebínku. Vytvoříte si složitější listy a okvětní plátky, ze kterých lze složit krásné 3D květiny. Naučíte se s hřebínkem i to, co nenajdete nikde jinde na internetu nebo v knihách. Kurz je vhodný pro dospělé a děti od 10 let.

Cena 450 Kč za blok 2,5 hodiny.

motylek quilling

Quilling se špendlíčky/ kurz pro všechny

Na kurzu se naučíte méně známou špendlíčkovou metodu, díky níž vznikají překrásné květiny (třeba i tolik oblíbený vlčí mák), motýlci a další zajímavá zvířátka a postavy. Z kurzu si odnesete jednu květinu nebo motýlka vytvořeného technikou špendlíčkování. V ceně jsou mimo jiné i šablony na tvorbu tvarů, které si pak odnesete domů. Kurz je vhodný pro dospělé a děti od 10 let.

Cena 450 Kč za blok 2,5 hodiny.

quillingová kraslice

Quillingová kraslice/ kurz pro pokročilé

Nejčastěji před Velikonocemi se můžete zúčastnit speciálního kurzu, kde budeme tvořit efektní dutou velikonoční kraslici (3D vajíčko). Na kurzu si sice nevyrobíte úplně celou kraslici, její celková časová náročnost je cca 6 hodin, ale dozvíte se mnoho tipů, jak jí udělat krásnou. V ceně je započítána plastová forma vajíčka o velikosti 8 cm. Kurz je vhodný pro dospělé a děti od 10 let.

Cena 490 Kč za blok 2,5 hodiny.

náušnice quilling

Quillingvé náušnice/ kurz všechny

Na kurzu se naučíte vytvářet několik druhů quillingových náušnic. První vyrobíme pomocí bublin na quilling, druhé na quillingových věžích, prozradím vám také jak vyrobit třetí, z koleček. Povíme si, jak šperky fixovat, aby vydržely dlouho krásné a nerozmáčely se při prvním dešti. Kurz je vhodný pro dospělé a děti od 7 let.

Cena 450 Kč za blok 2,5 hodiny.

Klasické quillingové vločky/ kurz pro začátečníky

Speciální předvánoční kurz zaměřený na tvorbu vánoční quillngových vloček a hvězdiček. Aby byly Vaše vločky krásné, symetrické a precizní budeme využívat při tvoření speciální pomůcku – mřížku na quilling. Na kurzu si ukážeme, jak vytvořit rozmanité druhy vloček, od jednoduchých po složité. Kurz je vhodný pro dospělé a děti od 7 let.

Cena 450 Kč za blok 2,5 hodiny.

Ledové vločky quillingové/ kurz pro pokročilé

Kurz je určený pro mírně pokročilé a pokročilé quillingářky. Na kurzu si vyrobíte neobvyklou ledovou vločku, která vás okouzlí svou přesností a pravidelností. Odpoutejte se od tradičního quillingu a zkuste trochu experimentovat. Pracovat budeme s různými pomůckami. Kurz je vhodný pro dospělé a děti od 10 let.

Cena 450 Kč za blok 2,5 hodiny.

Quillingové workshopy

Workshopy jsou delší než kurzy, obvykle trvají 5 hodin. Důvodem je především maximální využití času v městech (nyní Brno), kam jezdím pořádat kurzy jen párkrát do roka. Snažím se vás toho tedy naučit co nejvíce.

motylek quilling

Jarní quilling/workshop pro všechny

Na začátku workshopu vám představím quillingové pomůcky a materiál. Poté se pustíme do výroby duté quillingové kraslice. A tak se ti, co ještě quilling nikdy nezkoušeli, naučí používat pomůcky a motat některé základní tvary. Tvorba  kraslice je časově náročná (6 hodin), proto ji nebudeme dělat celou. Díky mým radám si ji ale snadno doděláte doma.

Následovat bude technika quilling se špendlíčky, zhotovíme si překrásného motýlka. Motýlka můžeme vyzdobit guillingovými tvary. Na kurzu dostanete formu na kraslici a šablony na špendlíčkování.

Cena 850 Kč za blok 5 hodin.

Zimní quilling/workshop pro všechny

Speciální předvánoční workshop zaměření na vločky a hvězdičky.

Naučíte se tradiční quilling, ale i quilling se špendlíky. Vyzkoušíte si práci s různými pomůckami (věže, dráčci, pero na quilling…). Zhotovíte si jednu (kdo zvládne, tak i více) vločku tradiční technikou a naučíte se i překrásné ledové vločky s kudrlinkami.

Na kurzu dostanete šablony na špendlíčkování.

Cena 850 Kč za blok 5 hodin.

Neaktivní kurzy

Quillingová písmena/ kurz pro pokročilé

Z papíru vytvoříte písmeno/iniciálu, které pak vyzdobíte stočenými proužky papíru tak, aby vyniklo. Budeme pracovat precizně a přesně 🙂 Zvolit můžete mezi zdobením iniciály uvnitř nebo vně obrys.

Cena 450 Kč za blok 2,5 hodiny.